اولین گزارش تفسیری مدیریت در بورس تهران منتشر شد

اولین گزارش تفسیری مدیریت در بورس اوراق بهادار تهران توسط شرکت لیزینگ صنعت و معدن منتشر شد. گزارش تفسیری مدیریت به همراه صورتهای مالی سال مالی منتهی به  ۳۰ آذر ۹۵ این شرکت در تاریخ بیستم دی ماه ۹۶ در سامانه کدال قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، به نقل از مدیریت ناشران – شرکت لیزینگ صنعت و معدن در سال ۱۳۵۶ تاسیس و در تاریخ ۲۵ اسفند ۸۳ اولین معامله بر روی سهام شرکت در بورس اوراق بهادار تهران آغاز شد. سرمایه شرکت در بدو ورود به بورس بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال بوده که پس از چندین بار افزایش سرمایه در سال ۱۳۹۴ به رقم ۲۰۰۰ میلیارد ریال رسید. ارزش بازار این شرکت بالغ بر ۲۸۱۸ میلیارد ریال است.

گفتنی است: گزارش تفسیری مدیریت، تحلیل مدیریت از صورت‌های مالی و دیگر داده‌های آماری ناشر است که به باور مدیریت شرکت به فهم و درک بیشتر سهامداران شرکت از وضعیت مالی فعلی و آینده، تغییرات در وضعیت مالی و نتایج عملیات شرکت کمک خواهد کرد.

شایان ذکر است: ناشران پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران مکلفند گزارش تفسیری مدیریت را همراه با صورت‌های مالی میان دوره ای ۳، ۶ و ۹ ماه و صورت­های مالی سالانه، تهیه و افشا کنند. همچنین شرکت ها می بایست اظهارنظر حسابرس خود نسبت به گزارش تفسیری مدیریت، که همراه صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای ۶ ماهه و سالانه ارائه می‌شود را نیز ارائه کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *