کدال و روزهای شلوغ دی ماه ۱۳۹۵

هر دو دقیقه یک اطلاعیه، بازدید ۳ میلیونی از سامانه کدال

آمار بازدید از سامانه کدال در این ماه بیش از ۳ میلیون بازدید بوده که رشد ۲۰ درصدی را نسبت به ماه قبل نشان می دهد. با توجه به رشد ۵۰ درصدی بازدیدکنندگان سامانه از طریق اپلیکیشن کدال همراه، این آمار حاکی از توجه و پیگیری سهامداران و سرعت بالای افشای اطلاعات است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از شرکت رایان بورس، سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران (کدال) روزهای شلوغی را در دی ماه تجربه کرد به طوری که در دو روز انتهایی این ماه به طور میانگین در هر دو دقیقه یک اطلاعیه منتشر گردید. بر این اساس در دی ماه ۲۳۴۴ اطلاعیه منتشر شد که رشد بیش از ۲۵ درصدی در تعداد اطلاعیه نسبت به آذرماه را در پی داشت. با توجه به مهلت های تعیین شده برای ناشران وزن اطلاعیه های مربوط به پیش بینی، صورت مالی و فعالیت ماهانه از بقیه اطلاعیه ها بیشتر است. به طوری که در دو روز پایانی ماه بیش از ۵۶۵ اطلاعیه منتشر شده است که سهم ۲۴درصدی از کل ماه را داراست.
شایان ذکر است شرکت رایان بورس به عنوان متولی نگهداری و توسعه سامانه کدال با یک برنامه ریزی منسجم، بهبودهای چشمگیری را در زمینه رفع محدودیت های قبلی سامانه انجام داده و گام های اساسی را در راستای توسعه کمی و کیفی سامانه برداشته است. همچنین در راستای بهبود فضای اطلاع رسانی در بازار سرمایه، بهره برداری رسمی از کانال تلگرام کدال در دهه فجر انجام خواهد شد.